čtvrtek 9. listopadu 2017

Krátký slovník pojmů - drony

V terminologii dronů se nesetkáváme s velkým počtem speciálních pojmů, ke kterým by běžný čtenář potřeboval vysvětlivky. V návodu k výběru dronů na stránkách ALZY ( https://www.alza.cz/jak-vybrat-dron ) jsem zaznamenal 3 takové pojmy:
Gimbal
Gimbal je speciální stabilizační zařízení, které při focení a natáčení videa eliminuje otřesy a náklony. Kamerku udržuje ve stabilizované poloze ve třech osách, takže výsledná nahrávka není roztřesená a s pohupujícím se horizontem.
RTF (Ready to Fly)
Pojem Ready to Fly znamená Připraven k letu a drony s tímto označením mají v balení vše potřebné k letu, takže není nutné dokupovat žádné příslušenství. Pouze u některých modelů je třeba dokoupit baterie do ovládání. Tyto kvadrokoptéry jsou určeny pro začátečníky i pokročilé.
BTF (Bind and Fly)
Zkratkou BNF (Bind to Fly) se označují drony, které se dodávají bez vysílače (ovladače), jímž se letoun ovládá ze země. Vhodné jsou pro piloty, kteří již vlastní dálkové ovládání nebo chtějí létat s více modely. V případě, že žádný ovladač doma nemáte, bude nutné jej dokoupit. Důležité je, aby kupovaný ovladač byl s vašim modelem kompatibilní.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.