středa 8. listopadu 2017

Létání s dronem dostane i vás

"Létání s dronem dostane i vás" je článek publikovaný v "techbit.cz" dne 28. června 2017. Najdete ho na adrese:
https://www.techbit.cz/2017/letani-s-dronem-dostane-i-vas/
Cituji části textu článku:
"Drony už několik let patří mezi nejoblíbenější vánoční dárky, létají s nimi děti i nadšení tatínkové. Dají se s nimi vyvádět různé akrobatické kousky a natáčet působivé záběry z ptačí perspektivy."
"První létací pokusy jsou sice trochu dřina, ovšem jakmile si na čtyři vrtule a jejich fungování zvyknete, budete po nebi plachtit stejně snadno, jako kdybyste jezdili s autíčkem na ovládání. Už jste přemýšleli, že byste si pořídili drona?"
Drony jsou budoucnost
"Podle odborníků nemají největší potenciál do budoucna samořídící auta ani jiné podobné technologie, nýbrž drony. Jako obrovskou výhodu vnímají fakt, že drony dokážou cestovat ve třech dimenzích, zatímco auta zvládají jen dvě. "
Výběr je obrovský
"Prvotním nelehkým úkolem je ovšem už samotný výběr drona. Sortiment je velmi obsáhlý od kousků za pár stovek až třeba po 160 000 Kč. "
Při létání platí určitá pravidla
Cituji ze závěru článku:"Kvadrokoptéru si může pořídit kdokoliv, a pokud ji nebude používat ke komerčním účelům, nepotřebuje pilotní průkaz. Možná je to škoda, protože se přece jenom stává účastníkem vzdušného provozu a školení o tom, jak se zde chovat, by kolikrát neuškodilo. Základní pravidlo je ovšem jasné: Používejte vlastní rozum."

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.