neděle 26. listopadu 2017

O festivalu DronFest 2017

Cituji z webového portálu města Plzně ( http://plzen.cz/tag/dronfest/):
"V rámci České republiky se Plzeň řadí mezi průkopníky naplňující koncept chytrého města – SMART CITY. Řadu chytrých řešeni se již podařilo v Plzni vyřešit v uplynulých letech, na dalších začaly pracovat expertní skupiny, jako např. informační technologie (např. dostupný internet), životní prostředí, mobilita, bezpečnost a další oblasti. Velkým příkladem jsou např. Plzeňské městské dopravní podniky a.s. Nepřekvapuje proto, že se za plné podpory vedení města konal  v DEPU 2015 již druhý ročník výstavní a předváděcí akce DRONFEST 2017."
Druhý ročník Dronfestu se odehrál 2. a 3. června 2017 v areálu DEPO2015 v Plzni. Návštěvnost byla skvělá – unikátní festival bezpilotního létání si nenechalo ujít kolem 7 tisíc lidí! Na veletrhu představilo své stroje 30 vystavovatelů, lidé si mohli poslechnout nejrůznější přednášky, ( například jak se stát pilotem, programování dronů nebo jak vybrat dobrý dron ), podívat se na letecké ukázky nebo shlédnout exhibiční závody v FPV létání, a to ve zcela nově otevřené Drone Race Aréně. Organizátoři nezapomněli ani na program pro nejmenší, takže na své si přišly opravdu všechny generace. V rámci festivalu byly také odtajněny výsledky soutěží DronApp a FotkaFilm, které Správa informačních technologií města Plzně, jako pořadatel DronFestu, vyhlásila.
DronFest byl zařazen mezi největší akce svého druhu na světě.
Více informaci a galerii fotografií z akce najdete na adrese:  http://dronfest.cz/dronfest-2017/, (případně na adrese http://plzen.cz/tag/dronfest/.)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.