pondělí 20. listopadu 2017

Power Egg - dron, jaký jste ještě neviděli

Jan Horčík - 25 Září 2016 - na portálu "hybrid.cz" publikoval informaci o dronu, jaký jsme ještě neviděli.
Plné znění článku najdete na adrese:
http://www.hybrid.cz/power-egg-dron-jaky-jste-jeste-nevideli
Cituji několik odstavců z článku:
"Dnes se podíváme na jedinečný osobní létající asistent Power Egg -auto Power Egg dron vajíčko létající."
"Pekingský výrobce dronů Power Vision přichází s radikálně odlišným pojetím dosud zajetých "čtyřvrtulí" neboli "quadcopters". Dvoukilové létající vajíčko má velikost zhruba rugbyového míče."
"Hlavní výhodou dronu Power Egg je, že vrtule i přistávací podpěry lze schovat zpět do samotného vajíčka. Vespod je dron vybaven 4K kamerou a uvnitř se nachází baterie o kapacitě 6400 mAh."
- Power Egg umí létat jak venku, kdy se dokáže držet poblíž svého majitele, tak i uvnitř, kde využívá sonar a rozpoznávání vzorců při snímání povrchu.
- Další výjimečností dronu je, že ho lze ovládat jak za pomoci klasického ovladače, tak i něčím, co se podobá pohybovému ovladači herní konzole Wii. Tento ovladač je určen především začátečníkům.
- Dron Power Egg vydrží ve vzduchu až 23 minut, dosah vysílače je až 5 km a max. rychlost 13 m/s. Dron má i některé autonomní funkce, například mu můžete nastavit dva body, mezi kterými má cestovat.
ALZA uvádí informaci o nabízeném dronu na adrese:
https://www.alza.cz/power-egg-d4435996.htm
Vybírám z textu:
PowerEgg je dron vytvarovaný do vajíčka, díky čemuž je neobyčejně kompaktní při přenášení. V těle jsou uschované nohy a ramena se složenými vrtulemi. Po vzlétnutí se nohy samozřejmě zaklopí a při přistání opět vyklopí.
Zvláštnosti:
- Jedinečný tvar vejce pro snadné přenášení a skladování (žádná trčící ramena a vrtule)
- Režimy pro složitější letové úkoly
- Pomocí obouručního ovladače kontrola až na 5 kilometrů
- 4K kamera s pokročilou stabilizací (3ossý gimbal)
- Ovladač Maestro poskytuje ovládání gesty
- Bezpečný návrat do startovací polohy s automatickým přistáním
- Přizpůsobitelný vzhled (volitelné designové skiny)
Dron je dálkově ovladatelný přes aplikaci na zařízení Android nebo iOS. Ani prudké manévry nebo silný vítr nerozhodí stabilitu kamery na 3ossé stabilizaci gimbal, který pohyb dokonale vyrovnává s minimální zpožděním a s vysokou přesností.
Létání je s ním možné ihned po vybalení, a díky intuitivnímu používání se hodí i pro začátečníky. Jednotka Maestro poskytne ovládání několika tlačítky, páčkou a hlavně jednoduchými gesty, díky čemuž robota ovládnou i ti nejmenší. Stačí ovladačem ukazovat, kam má dron letět.
Na stránkách ALZY najdete přehled parametrů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.