neděle 31. prosince 2017

Flyability Elios: Dron, který si libuje uvnitř budovy

Flyability Elios, model dronu, který je určen pro létání v interiéru.
Autor: Jan Dolejš vystavil 10.10.2016 článek, který najdete na portálu "droni.cz", na adrese:
https://www.droni.cz/flyability-elios-dron/
Cituji z úvodní části textu:
"Dron se díky svému pohybu ve vzduchu dostane do míst, kam lidská noha nevkročí, v uzavřených prostorách je ale běžný dron ztracen. Dnes se ovšem podíváme na model Flyability Elios, který je naopak určen pro létání v interiéru.
Flyability Elios: Dron, který si libuje uvnitř budovy
Běžné drony jsou určeny pro let ve volném prostoru a nejlépe za ideálních větrných podmínek. Co ale dělat, pokud se potřebujete dostat do nepřístupných míst uvnitř budovy? Na řadu přichází dron Flyability Elios, kterému pohyb uvnitř budov nevadí díky ochranné kleci.
Součástí výbavy je nejen standardní digitální kamera, ale i infrakamera od společnosti Flir. Díky tomu dokáže dron monitorovat i případné úniky tepla či tepelné zdroje ve tmě či za snížené viditelnosti. Potěší, že švýcarský výrobce vybavil drona technologií DJI Lightbridge pro ovládání a přenos obrazu. Díky tomu lze drona ovládat aplikací DJI Go a obraz přenášet do mobilního zařízení........".
Závěr:Flyability Elios představuje nesmírně zajímavého drona, který si na rozdíl od většiny rozumí s interiéry. Jeho cena se ovšem pohybuje okolo astronomické částky 750 tisíc korun, což jej zcela vylučuje domácímu použití. Naopak – Flyability Elios najde své uplatnění především v průmyslu a u záchranných složek (policie, hasiči), kde dokáže prozkoumávat špatně dostupná místa a použití jeřábů, plošin či helikoptér by ve výsledku bylo nákladnější.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.