pondělí 4. prosince 2017

Závody dronů míří na evropské obrazovky, chtějí být regulérním sportem

Na portále "e-svet.e15" najdete zajímavý text a video-upoutávku k závodním dronům.
Cituji vybrané části textu:
"Provozování civilních dronů je technologickým fenoménem dnešní doby. Filmaři i amatéři je používají k natáčení záběrů, jiní si zase užívají jejich leteckých vlastností a létají jen tak pro zábavu. Popularity se snaží využít mnohé organizace, nejviditelnější je asi Drone Racing League (Závodní liga dronů, DRL), která se ze závodění dronů snaží udělat běžnou sportovní disciplínu. A zatím se to DRL daří, na spuštění závodní série již od investorů získala více než dvanáct milionů dolarů (288 milionů korun).
Letecké asociace apelují na EU, chtějí regulovat provoz dronů.
Zatím však nebude vysílání ze závodů dostupné ve všech evropských zemích, Sky oficiálně nabídne přenosy pouze ve Velké Británii, ProSiebenSat.1 ho poskytne divákům v Německu, Rakousku a Švýcarsku."
„Tyto dohody jsou pro nás nesmírně důležité. Závody dronů jsou stále velmi novou a rostoucí sportovní disciplínou, partnerství s dalšími televizními stanicemi je však nabídne desítkám milionů diváků,“ řekl zakladatel ligy Nicholas Horbaczewski pro Financial Times. Podívejte se na upoutávku k závodům dronů.

Více na adrese:
http://e-svet.e15.cz/it-byznys/zavody-dronu-miri-na-evropske-obrazovky-chteji-byt-regulernim-sportem-1321227

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.