pátek 5. ledna 2018

Centrum pro využití dronů ( v Plzni ) bude mít lepší zázemí i moderní technologie

Centrum pro využití dronů bude mít lepší zázemí i moderní technologie
Autor: Jaroslav Nedvěd - iDNES.cz - 4. ledna 2018
Adresa článku:  http://tinyurl.com/y92a46qe
Cituji vybrané části článku:
"Plzeňské centrum Dronet, které se specializuje na technologie pro bezpilotní letadla, čeká v letošním roce pozoruhodný rozvoj. Rozšíří své prostory a za miliony pořídí i moderní technologie....
Za projektem Dronet stojí Správa informačních technologií města Plzně (SIT) a v rámci Česka je zcela výjimečný. Funguje i jako podnikatelský inkubátor pro zájemce o záležitosti spojené s bezpilotním létáním. V Plzni tak mohou vznikat aplikace zaměřené na inspekční lety, investiční výstavbu, kontrolu objektů nebo budování infrastruktury....."
"Ředitel SIT Luděk Šantora prohlásil, že .... díky naší praxi s drony se snažíme pomáhat vývoji aplikací na zpracování dat, která bezpilotní letadla pořídí,“ konstatoval.
Vize: Plzeň bude lídrem v oblasti bezpilotního létání
"V otázce vývoje aplikací pro drony se prý ale Plzni daří držet krok s dobou. „Je proto možné vymýšlet, jaké činnosti lze s využitím letadel dělat rychleji a bezpečněji. Teď se víc zaměřujeme na studenty, kteří dokážou vyvíjet aplikace. Můžeme jim pomoci tím, že máme ta letadla a senzory a můžeme jim poskytovat data,“ vysvětlil Šantora.
Na rekonstrukci v areálu bývalé Reo Depony pro Dronet je vyhrazena částka 30 milionů, na pořízení technologií 20 milionů korun. Polovinu celkových nákladů může pokrýt dotace. „Dodávka technologií proběhne podle plánu v červnu, v srpnu by pak měla být dokončena oprava budovy,“ dodal Pavel Šindelář. Součástí dodaných technologií bude bezpilotní letadlo, speciální senzory pro laserové skenování, kamera s vysokým rozlišením pro vytváření 2D a 3D modelů a hyperspektrální senzor."

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.