úterý 16. ledna 2018

Dron, který se jen tak něčeho nelekne - Aeryon SkyRanger

23.08.2017 Milan Loucký
Plné znění článku:
https://www.chip.cz/novinky/trendy/dron-ktery-se-jen-tak-neceho-nelekne/
Výběr z textu článku:
"Aeryon SkyRanger je bezpilotní prostředek ověřený praxí záchranářů i na bojišti. Letos v květnu například pomáhal při tornádu v Oklahomě. Shromažďoval videa řádění tornáda, v reálném čase je přenášel, a přispěl tak rychlému a bezpečnému řešení krizové situace.
- Ve světě je pravidelně využíván v ostrém nasazení při zásazích bezpečnostních a záchranných složek, ale i pro komerční účely. Byl vyvinut týmem kanadských specialistů s dlouhodobou praxí tak, aby dokázal plnit svou funkci i ve velmi náročných klimatických a povětrnostních podmínkách, čímž se od konkurenčních dronů často velmi výrazně liší.
Mimořádná odolnost
SkyRanger je navržen tak, aby zachoval svou funkčnost i za velmi náročných klimatických a povětrnostních podmínek. Velmi důležitým parametrem je u dronů výdrž baterie – v případě SkyRangeru výrobce garantuje fungování po dobu až 50 minut s plným zatížením, a to při teplotách v rozmezí –30 až +50 °C. Přístroj dokáže létat při větru 65 km/hod v nárazech dokonce až 90 km/hod, přitom většina konkurence má velké problémy už při větru kolem 30–40 km/hod, což je podle statistik běžná hodnota v našich klimatických podmínkách.
Jednoduché intuitivní ovládání, snadná manipulace a transport......".
Dron Aeryon SkyRanger v akci
"Přístup společnosti Aeryon ke správě obsahu je zcela jedinečný. Ne všechny dronem pořízené snímky jsou stejně důležité, a proto se nový Media Management zaměřuje především na prioritizaci – stanovení důležitosti, respektive urgentnosti sbíraných obrazových dat. „Jako příklad lze uvést situaci, kdy jednotky rychlého nasazení vyžadují okamžité předání nějaké informace – jedné fotografie, která má pomoci k identifikaci podezřelého či poznávací značky,“vysvětluje Andrej Hronec ze společnosti Audiopro, která značku Aeryon v České republice zastupuje. „Na druhém konci spektra uplatnění této služby jsou například pátrací a záchranné akce – operace s delším časovým horizontem, které ovšem pracují s vyšším objemem dat.“
Media Management platformy AeryonLive nabízí pro podobné situace tři různé pracovní postupy, jejichž smyslem je poskytování a správa snímků získaných během různých operací bezpilotních prostředků......"

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.