sobota 27. ledna 2018

Plzeň - DronFest bude v červnu, přípravy začaly

(ZDROJ: https://plzenoviny.cz/dronfest-bude-v-cervnu-pripravy-zacaly/ )

I v letošním roce se mohou Plzeňané a turisté těšit na DronFest, jedinečný festival bezpilotního létání, který nemá v České republice obdoby. V pořadí již třetí ročník této akce se uskuteční 1. a 2. června 2018 v areálu DEPO2015 v Plzni. Přípravy festivalu zaberou organizátorům několik měsíců, práce jsou tak již v plném proudu. Na návštěvníky čeká nabitý program plný oblíbených stanovišť i novinek.

„Moc si vážíme toho, že se DronFest dostal minulý rok mezi největší akce svého druhu na světě a samozřejmě chceme tomuto závazku dostát i do budoucna. I letos se tak návštěvníci mohou těšit na atraktivní show, kdy nebudou chybět letecké ukázky, veletrh dronů, přednášky na nejrůznější témata z oblasti bezpilotního leteckého průmyslu a velkým lákadlem budou určitě i populární závody v FPV létání, při kterých se do vzduchu vznesou malé, ale velmi rychlé závodní drony. Samozřejmě při tvorbě programu nezapomínáme ani na nejmenší návštěvníky, akce je tak vhodná nejen pro technické nadšence, ale i pro rodiny s dětmi,“ řekl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, městské organizace, jež festival připravuje.
Jednotlivá stanoviště DronFestu zaberou celý areál DEPO2015 a lidé se dostanou i do sídla bývalé Reo Depony v Cukrovarské ulici, kde vznikla první městská FPV Aréna v republice. Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je DronFest dalším z důležitých bodů naplnění vize města Plzně, tedy stát se tuzemskou jedničkou v oblasti bezpilotního leteckého průmyslu. „V západočeské metropoli se podařilo vytvořit velmi kvalitní zázemí pro tyto technologie, které mají velkou budoucnost. Naším cílem je přiblížit tuto oblast široké veřejnosti, představit, jaký má potenciál, ale třeba i v diskuzi s odborníky upozornit na možná rizika. Chceme návštěvníkům nabídnout na jednom místě atraktivní podívanou, zábavu a zároveň užitečné informace, ke kterým by se jinak jen těžko dostávali – to vše je DronFest,“ řekl Pavel Šindelář.
(Celý text najdete na výše uvedené adrese.)

Informace o festivalu i vyhlašovaných soutěžích mohou zájemci najít na webových stránkách www.dronfest.cz. Aktuality jsou zveřejňovány také na facebookovém profilu „DronFest Plzeň“.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.