sobota 3. února 2018

Letka se rozrostla. DJI má nový dron, ovládá se gesty

Letka se rozrostla. DJI má nový dron, ovládá se gesty
Středa 31. ledna 2018, 16:02  - Novinky.cz
Plné znění článku najdete na adrese:
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/462115-letka-se-rozrostla-dji-ma-novy-dron-ovlada-se-gesty.html
Cituji vybrané části textu:
"Společnost DJI je největším výrobcem dronů na světě a zároveň průkopníkem kompaktních modelů, které si lidé mohou brát s sebou kamkoliv na cesty. První model se skládací konstrukcí byl představen už před dvěma roky, řeč je o dronu Mavic Pro.
- Loni pak výrobce nasadil laťku ještě výš, kdy představil do té doby nejkompaktnější verzi zvanou Spark. Ta sice neměla skládací konstrukci, ale lákala na jiné vychytávky – například na ovládání pomocí gest.
- Společnost DJI začne tento měsíc prodávat nový typ dronu. Model Mavic Air má být spojením toho nejlepšího ze dvou modelů, které podnik představil již dříve. Jde o kompaktní bezpilotní letoun, který se ve složeném stavu snadno vejde do kapsy a navíc je možné jej ovládat pomocí gest.
Pokročilé technologie, kompaktní rozměry
- Novinka zvaná Mavic Air kombinuje technologie obou zmiňovaných modelů. Ve srovnání se starším modelem Mavic Pro se navíc podařilo rozměry ještě více zmenšit. Ve složeném stavu má tak letošní provedení 144 x 78 x 61 mm. Předchůdce se slůvkem Pro v názvu měl 198 x 83 x 83 mm.....
Ovládání pomocí gest
- I přes kompaktní rozměry se podařilo do útrob bezpilotního letounu vtěsnat sofistikovanou elektroniku. .....
- Přepracován byl u novinky zcela systém ovládání, tedy ve srovnání s modelem Mavic Pro. Kromě speciálního ovladače a chytrého telefonu tak dron dokáže nově reagovat i na gesta. Potřebujete, aby letěl kousek doleva? Stačí na bezpilotní letoun správně zamávat.
- Bezdotykové ovládání pomocí gest dává smysl v případě, kdy chcete například pořídit zajímavou momentku sebe sama. Pochopitelně tak bude k dispozici pouze v některých letových režimech......
Mavic Air se začne prodávat za cenu těsně pod hranicí 22 tisíc korun.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.